Korekce obuvi

 

Tradiční podpatek Thomasa

Ve srovnání s prsty zvyšuje mírně patu.

Tradycyjny Obcas Thomasa

 

Tradiční podpatek Thomasa – převrácený

Ve srovnání s prsty zvyšuje mírně patu s malou změnou orientace vnějšího okraje chodidla vzhledem ke středové ose.

odwrocony-obcas-Thomasa

 

Podpatek Thomasa – pronační

Pronačný podpatek Thomasa způsobuje, že se nárt nakloní směrem dovnitř k středové ose. Jeho výška se může lišit dle doporučení lékaře.

pronacja-obcasa-thomasa

 

Podpatek Thomasa – supinační

Supinanční podpatek Thomasa se používá při korekci odchylky osy chodidla směrem ven od středové osy. Pata se zvedne z vnitřní strany. Výška se může lišit dle doporučení lékaře.

supinacja-obcasa-thomasa

 

Korzetová ortéza

Korzetová ortéza je charakterizována výrazným zvýšení standardního vyztužení obuvi (u profylaktické obuvi vyztužení nepřesahuje výšku paty). Výztuha je vyrobená z velmi pevného materiálu, působí tedy na noze jako korzet.

usztywnienie-gorsetowe

 

Boční vyztužení – vnitřní/venkovní

Je možné provést ve 4 variantách:

I. varianta – vyztužení je na vnější i vnitřní straně stejné. Délka výztuh tvoří 2/5 délky stélky, výška nepřesahuje výšku paty.

II. varianta – výztuha je na vnitřní straně delší než na straně vnější. Výztuha na vnitřní straně tvoří 3/5 délky stélky, na vnější straně tvoří 2/5 délky stélky, výška odpovídá výšce paty.

III. varianta – výztuha je významně prodloužená směrem k prstům ze střední strany boty. Délka mediálního překrytí je 7/10 délky stélky, na vnější straně tvoří 2/5 délky stélky, výška podobná variantě I a II.

IV. varianta – výztuha je stejné délky na obou stranách. Překrytí, jak zevnitř, tak z vnějšku, pokrývá 3/5 délky stélky, výška překrytí v patní části tvoří 2/3 délky chodidla.

wydluzona-zakladka-od-strony-zewnetrznej-i-wewnetrznej

 

Supinace zadní části nohy

Korekce je charakterizována zvednutím vnitřní hrany chodidla, pokrývá pouze zadní nohu. Může být umístěná na podrážce nebo uvnitř obuvi – ve stélce. Výška supinace se může lišit podle doporučení lékaře.

Supinacja tylostopia

 

Pronace zadní části nohy

Korekce je charakterizována vyvýšením vnějšího okraje nohy. Jedná se o korekci zadní části nohy vzhledem ke středové ose. Může být umístěná na podrážce nebo uvnitř obuvi – ve stélce. Výška supinace se může lišit podle doporučení lékaře.

 pronacja tylostopia

Vložení klínu z vnitřní strany (supinace)

Klín lze vyrobit v podrážce nebo uvnitř obuvi – ve stélce. Může mít různou délku a výšku. Vyznačuje se vyvýšením vnitřního okraje chodidla. Klín vytvořený uvnitř obuvi Aurelka® nesmí být větší než 1 cm na výšku (otevřené modely) nebo 0,5 cm (modely s krytým předkem). Klín může mít jinou výšku v závislosti na doporučení lékaře.

klin s 

 

Vložení klínu z vnější strany (pronace)

Účelem korekce je změna polohy vnějšího okraje chodidla vzhledem k vnitřnímu okraji. Úpravu lze provést v podrážce nebo uvnitř obuvi. Vyznačuje se vyvýšením vnějšího okraje chodidla. Klín se může lišit v délce a výšce. Je-li vyrobena uvnitř obuvi AurelkaORTO®, nesmí přesáhnout 1 cm na výšku (otevřené modely) nebo 0,5 cm (modely s krytým předním dílem). Klín může mít jinou výšku v závislosti na doporučení lékaře.

klin p 

 

Zkrácená končetina

Modifikace obuvi, nejčastěji podrážky, jejímž cílem je kompenzovat rozdíl v délce dolní končetiny. Zkrácená může být buď podrážka nebo stélka.

Možné varianty úpravy:

  1. varianta: zkrácení uvnitř obuvi, pokud výška nepřesahuje 1 cm v zadní části chodidla a 0,5 cm v přední části chodidla
  2. varianta: zkrácení podrážky (libovolná výška v závislosti na individuálních potřebách zákazníka)

III. varianta: část zkrácení je provedené uvnitř obuvi (v případech, kdy má být korekce méně viditelná), zbylé zkrácení je provedeno na podrážce. Vnitřní řez nesmí přesahovat 1 cm v zadní části chodidla a 0,5 cm v přední části chodidla. Vnější část zkrácení může mít jinou výšku s ohledem na individuální potřeby klienta.

Zrzut ekranu 2018-03-19 o 11.04.40 (1) 

 

Různá velikost obuvi v jednom páru

Jedná se o modifikaci obuvi při různých délkách chodidla. V případě výrazného rozdílu v délce chodidla se přihlíží také k šířce. Výrazný rozdíl ve velikostech obuvi ovlivňuje vizuální stránku produktu. S ohledem na dobrý pocit klienta se snaží výrobce tyto rozdíle co nejméně zviditelnit.

 Zrzut ekranu 2018-03-19 o 11.14.17

 

Antivarus standardní (symetrický)

Tvar špičky obuvi má jednoduchý tvar skosený z vnitřní strany do vnějšího oblouku. Vyztužení na vnitřní straně nohy je prodlouženo dopředu směrem k první metatarzální kosti (hallux valgus). Obuv má obvykle vyztužení korzetu.

 antywarus

 

Antivarus odvrácený

Špička je umístěná v pozici odvrácené přední části chodidla směrem ven. Vyztužení na vnitřní straně nohy je prodlouženo dopředu směrem k první metatarzální kosti (hallux valgus). Obuv má obvykle vyztužení korzetu.

antywarus 2

 

Metatarzální pelota

Metatarzální pelota podporuje příčnou klenbu a zabraňuje tvorbě kladívkových prstů. Pelota je zapracovaná ve stélce obuvi.

pelota metatarsalna 

Podélná klenba

Pelota podporuje podélnou klenbu. Její výška se může lišit v závislosti na individuálních potřebách zákazníka.

supinacja-luku-podluznego_2

Korýtkové usazení paty (stabilizační prvek)

Korýtko stabilizuje správné usazení paty ve vztahu k ose holeně.

Zrzut ekranu 2016-09-18 o 18.40.10

 

V případě, že potřebujete jinou, specifickou korekci obuvi, kontaktujte mne.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení