Korekce obuvi

 

Tradiční podpatek Thomasa

Ve srovnání s prsty zvyšuje mírně patu.

Tradycyjny Obcas Thomasa

 

Tradiční podpatek Thomasa – převrácený

Ve srovnání s prsty zvyšuje mírně patu s malou změnou orientace vnějšího okraje chodidla vzhledem ke středové ose.

odwrocony-obcas-Thomasa

 

Podpatek Thomasa – pronační

Pronačný podpatek Thomasa způsobuje, že se nárt nakloní směrem dovnitř k středové ose. Jeho výška se může lišit dle doporučení lékaře.

pronacja-obcasa-thomasa

 

Podpatek Thomasa – supinační

Supinanční podpatek Thomasa se používá při korekci odchylky osy chodidla směrem ven od středové osy. Pata se zvedne z vnitřní strany. Výška se může lišit dle doporučení lékaře.

supinacja-obcasa-thomasa

 

Korzetová ortéza

Korzetová ortéza je charakterizována výrazným zvýšení standardního vyztužení obuvi (u profylaktické obuvi vyztužení nepřesahuje výšku paty). Výztuha je vyrobená z velmi pevného materiálu, působí tedy na noze jako korzet.

usztywnienie-gorsetowe

 

Boční vyztužení – vnitřní/venkovní

Je možné provést ve 4 variantách:

I. varianta – vyztužení je na vnější i vnitřní straně stejné. Délka výztuh tvoří 2/5 délky stélky, výška nepřesahuje výšku paty.

II. varianta – výztuha je na vnitřní straně delší než na straně vnější. Výztuha na vnitřní straně tvoří 3/5 délky stélky, na vnější straně tvoří 2/5 délky stélky, výška odpovídá výšce paty.

III. varianta – výztuha je významně prodloužená směrem k prstům ze střední strany boty. Délka mediálního překrytí je 7/10 délky stélky, na vnější straně tvoří 2/5 délky stélky, výška podobná variantě I a II.

IV. varianta – výztuha je stejné délky na obou stranách. Překrytí, jak zevnitř, tak z vnějšku, pokrývá 3/5 délky stélky, výška překrytí v patní části tvoří 2/3 délky chodidla.

wydluzona-zakladka-od-strony-zewnetrznej-i-wewnetrznej

 

Supinace zadní části nohy

Korekce je charakterizována zvednutím vnitřní hrany chodidla, pokrývá pouze zadní nohu. Může být umístěná na podrážce nebo uvnitř obuvi – ve stélce. Výška supinace se může lišit podle doporučení lékaře.

Supinacja tylostopia

 

Pronace zadní části nohy

Korekce je charakterizována vyvýšením vnějšího okraje nohy. Jedná se o korekci zadní části nohy vzhledem ke středové ose. Může být umístěná na podrážce nebo uvnitř obuvi – ve stélce. Výška supinace se může lišit podle doporučení lékaře.

 pronacja tylostopia

Vložení klínu z vnitřní strany (supinace)

Klín lze vyrobit v podrážce nebo uvnitř obuvi – ve stélce. Může mít různou délku a výšku. Vyznačuje se vyvýšením vnitřního okraje chodidla. Klín vytvořený uvnitř obuvi Aurelka® nesmí být větší než 1 cm na výšku (otevřené modely) nebo 0,5 cm (modely s krytým předkem). Klín může mít jinou výšku v závislosti na doporučení lékaře.

klin s 

 

Vložení klínu z vnější strany (pronace)

Účelem korekce je změna polohy vnějšího okraje chodidla vzhledem k vnitřnímu okraji. Úpravu lze provést v podrážce nebo uvnitř obuvi. Vyznačuje se vyvýšením vnějšího okraje chodidla. Klín se může lišit v délce a výšce. Je-li vyrobena uvnitř obuvi AurelkaORTO®, nesmí přesáhnout 1 cm na výšku (otevřené modely) nebo 0,5 cm (modely s krytým předním dílem). Klín může mít jinou výšku v závislosti na doporučení lékaře.

klin p 

 

Zkrácená končetina

Modifikace obuvi, nejčastěji podrážky, jejímž cílem je kompenzovat rozdíl v délce dolní končetiny. Zkrácená může být buď podrážka nebo stélka.

Možné varianty úpravy:

  1. varianta: zkrácení uvnitř obuvi, pokud výška nepřesahuje 1 cm v zadní části chodidla a 0,5 cm v přední části chodidla
  2. varianta: zkrácení podrážky (libovolná výška v závislosti na individuálních potřebách zákazníka)

III. varianta: část zkrácení je provedené uvnitř obuvi (v případech, kdy má být korekce méně viditelná), zbylé zkrácení je provedeno na podrážce. Vnitřní řez nesmí přesahovat 1 cm v zadní části chodidla a 0,5 cm v přední části chodidla. Vnější část zkrácení může mít jinou výšku s ohledem na individuální potřeby klienta.

Zrzut ekranu 2018-03-19 o 11.04.40 (1) 

 

Různá velikost obuvi v jednom páru

Jedná se o modifikaci obuvi při různých délkách chodidla. V případě výrazného rozdílu v délce chodidla se přihlíží také k šířce. Výrazný rozdíl ve velikostech obuvi ovlivňuje vizuální stránku produktu. S ohledem na dobrý pocit klienta se snaží výrobce tyto rozdíle co nejméně zviditelnit.

 Zrzut ekranu 2018-03-19 o 11.14.17

 

Antivarus standardní (symetrický)

Tvar špičky obuvi má jednoduchý tvar skosený z vnitřní strany do vnějšího oblouku. Vyztužení na vnitřní straně nohy je prodlouženo dopředu směrem k první metatarzální kosti (hallux valgus). Obuv má obvykle vyztužení korzetu.

 antywarus

 

Antivarus odvrácený

Špička je umístěná v pozici odvrácené přední části chodidla směrem ven. Vyztužení na vnitřní straně nohy je prodlouženo dopředu směrem k první metatarzální kosti (hallux valgus). Obuv má obvykle vyztužení korzetu.

antywarus 2

 

Metatarzální pelota

Metatarzální pelota podporuje příčnou klenbu a zabraňuje tvorbě kladívkových prstů. Pelota je zapracovaná ve stélce obuvi.

pelota metatarsalna 

Podélná klenba

Pelota podporuje podélnou klenbu. Její výška se může lišit v závislosti na individuálních potřebách zákazníka.

supinacja-luku-podluznego_2

Korýtkové usazení paty (stabilizační prvek)

Korýtko stabilizuje správné usazení paty ve vztahu k ose holeně.

Zrzut ekranu 2016-09-18 o 18.40.10

 

V případě, že potřebujete jinou, specifickou korekci obuvi, kontaktujte mne.